Риб'ячий жир Моллерс, до якого входять омега-3 кислоти та вітамін D для схуднення
Добавки для схуднення — чому треба вмикати омега-3 кислоти та вітамін D у разі схуднення?
Похмурення і зниження ваги пов'язані зі зміною способу життя, підвищенням активності та, передусім, переосмисленням харчових звичок. Під час схуднення треба звернути увагу на дієтичні інгредієнти, які можуть допомогти досягти поставленої мети. Як додаткове вживання омега-3 кислот і вітаміну D впливає на втрату ваги?
Вміст
- 1. Введення в прикорм у процесі схуднення
- 2. Роль омега-3 жирних кислот у зниженні ваги
- 3. Важливість вітаміну D під час схуднення
- 4. Користь для здоров'я добавок омега-3 і вітаміну D
- 5. Дозування та безпека добавок омега-3 і вітаміну D
- 6. Таблиця трансжирів
Знайомство з добавками в процесі схуднення
Правильно збалансоване та здорове харчування є першим кроком до схуднення та здорового схуднення. Щоб схуднути грамотно й без шкоди організму, цей процес має передбачати не тільки достатнє споживання білків, цукру та жирів, але й клітковини, вітамінів і мінералів. Суть полягає в тому, щоб надовго мати здорову фігуру та підтягнуті тіло. Особливо обмеження споживання мікро- та макроелементів, необхідних для організму, може викликати небажані побічні ефекти.
На які вітаміни та мінерали треба звернути увагу під час схуднення?
Для всіх. Крім того, ті, які можуть неабияк вкладати в метаболічні процеси, важливі з погляду зменшення жирової тканини. Так:
- Вітаміни групи B— мають вирішальне значення для правильного протікання обмінних процесів. Працюючи разом, вони забезпечують правильний метаболізм жирів, білків і вуглеводів, підтримуючи процес зниження маси тіла,
- вітамін С— сприяє підтримці належного енергетичного обміну, допомагає підтримувати належне функціонування імунної системи під час і після інтенсивних фізичних вправ, сприяє правильному виробленню колагену для забезпечення належного функціонування хряща та шкіри,
- залізо— правильний рівень заліза в організмі регулює процеси газообміну та окиснення тканин, що дає змогу краще насичувати м'язи киснем під час тренувань і підтримує гарну працездатність організму,
- магній— відповідає за правильну роботу м'язів, що особливо важливо у разі підвищення фізичних навантажень. Крім того, магній підтримує процеси, що регулюють рівень глюкози в крові,
- кальцій— низький рівень кальцію під час схуднення може порушувати процеси ліпогенезу, викликаючи прискорене відкладення жирової тканини,
- хром— покращує чутливість тканин до інсуліну, у такий спосіб обмежуючи т.н прожорсткий голод і апетит до солодкого, дефіцит рідко, але може виникнути особливо в разі інтенсивних регулярних фізичних вправ,
- цинк— є активатором травних ферментів, покращує процеси травлення й впливає на правильний метаболізм жирової тканини, допомагає підтримувати правильний метаболізм макроелементів, включно з вуглеводами та жирами, а також підтримує правильний синтез білка (важливий для м'язів),
- йод— необхідний для правильного функціонування щитоподібної залози, що виробляє гормони, важливі для правильної регуляції обміну речовин.
Роль омега-3 жирних кислот у втраті ваги
Дієта, що супроводжує процес схуднення, ґрунтується на так званому дефіциті калорій. Це означає, що людина, яка намагається схуднути, має вживати менше калорій на день, ніж спалює впродовж дня. Організм, що постійно не отримує необхідної кількості енергії з їжі, тягнеться до своїх запасів, тобто до жирової тканини. Використовуючи жир, що накопичився, він починає його спалювати, викликаючи зменшення маси тіла та окружності.
Складаючи дієту для зниження жирових відкладень, треба вибирати найздоровіші та найкорисніші для організму інгредієнти. Серед жирів однозначно треба вибирати ті, які слугують джерелом омега-3 кислот.
Є наукові дослідження, які показують, що споживання омега-3 жирних кислот подовжує відчуття ситості, але також приносить багато користі худим людям.
- підвищення чутливості до інсуліну— що покращує контроль апетиту та зменшує бажання солодкого,
- підвищення окиснення жирів, прискорюючи процеси спалювання жиру,
- уповільнення ліпогенезу(процес утворення жирової тканини), завдяки якому нова тканина не накопичується так швидко,
- поліпшення бактеріальної флори кишківника, що покращує процеси травлення та прискорює метаболізм
Однак вплив омега-3 жирних кислот на втрату ваги неочевидний. У науковій літературі немає консенсусусусу порівняно того, чи сприяють омега-3 зниженню ваги або жирової маси в людей. Через неоднорідність досліджень і суперечливості результатів необхідні подальші дослідження в цій галузі. Незалежно від кінцевого ефекту збільшення кількості ненасичених кислот у раціоні, включно з поліненасиченими омега-3 жирними кислотами, порівнюючи з насиченими кислотами, приносить чималі переваги здоров'ю.
Дізнайтеся також: :кая різниця між омега-3 та омега-6 жирними кислотами?
Важливість вітаміну D під час схуднення
Відомий сприятливий вплив вітаміну D на імунітет і правильну структуру кісток. Також вважається, що його належний рівень може сприяти зниженню ваги3. як?
Насамперед вітамін D регулює рівень гормонів, аномальні показники яких в організмі можуть сприяти появі зайвої ваги.
- Лептин— називають гормоном ситості. Завдяки йому мозок отримує інформацію про те, що організм сит. З підвищенням його рівня почуття голоду зменшується, а спалювання калорій стає інтенсивнішим. Вітамін D збільшує вироблення ліптину, у такий спосіб зменшуючи відчуття голоду. Це, звісно, лише один із чинників, що регулюють рівень ліптину в крові, але про це треба пам'ятати, особливо взимку: через природне зниження вітаміну D в організмі, викликаного обмеженим перебуванням на сонці та водночас зниженою фізичною активністю..
- Кортизол— називається гормоном стресу, виробляється в наднирниках. Його надлишок уповільнює метаболізм, підвищує апетит і призводить до чималих коливань рівня інсуліну в крові, що може викликати стан «хвильового голоду» та непереборного бажання солодкого, що призводить до вживання занадто великої кількості простих цукрів і, як наслідок, до надлишок калорій. Вітамін D впливає на рівень кортизолу, знижуючи його рівень. І навпаки, його дефіцит викликає підвищення рівня кортизолу, що може призвести до порушення вуглеводного обміну та збільшення ваги.
- Серотонін— називається гормоном щастя, це один із найважливіших нейромедіаторів нервової системи людини. Він покращує настрій і впливає на регуляцію травної системи. Зниження рівня серотоніну (з'являється, зокрема в разі дефіциту вітаміну D) може призвести до компульсивного переїдання.
- Тестостеррон— дефіцит тестостерону збільшує накопичення жирової тканини, і ця проблема переважно стосується чоловіків зрілого віку. Адекватний рівень вітаміну D може знизити ризик падіння рівня тестостерону.
- інсулін— правильний рівень вітаміну D регулює метаболізм інсуліну, запобігаючи високі коливання концентрації цього гормону в крові, що допомагає регулювати апетит і запобігає чутливості тканин до цього гормону.
іншим важливим негормональним механізмом дії вітаміну D у боротьбі з ожирінням є його участь у належному функціонуванні м'язів і підтримці здорових і, отже, міцних кісток. Як ми знаємо, здорове схуднення завжди має бути пов'язане зі збільшенням фізичної активності та нарощуванням м'язової маси.
Треба також підкреслити, що дефіцит вітаміну D може бути як причиною ожиріння, так і його наслідком, тому завжди треба перевіряти його рівень в організмі, перш ніж приймати добавки.
Користь для здоров'я від омега-3 і вітаміну D
Додавання вітаміну D і омега-3 кислот може призвести до швидшої втрати жиру та підтримати процеси втрати ваги, якщо ми підозрюють дефіцит цих інгредієнтів. Вони дуже важливі для загального здоров'я нашого організму.
Зручним варіантом буде відомий і перевіренийНорвезький риб'ячий жир Mollers Gold добувають із найцінніших видів тріски скрай. Одна порція містить дуже високу дозу вітаміну D (до 2000 МО) і 1,2 г омега-3 жирних кислот.
Дозування й безпека добавок омега-3 і вітаміну D
Як і у разі з усіма вітамінами та мінералами, треба вживати відповідні дози як омега-3 кислот, так і вітаміну D. Добова потреба в омега-3 становить майже 250 мг, але для людей, що худіють і займаються підвищеною фізичною активністю, доза може досягати 1 г на добу5.
У разі вітаміну D треба спочатку провести відповідні тести, щоб визначити його вихідний рівень. Норма вітаміну D становить 30-50 мл, але в людей, які інтенсивно тренуються для оптимальної роботи організму, може бути до 50 нг/мл. Тому треба проконсультуватися зі своїм лікарем або досвідченим дієтологом про добову потребу.
Поєднання дієти, фізичних вправ і добавок для досягнення оптимальних результатів
схуднення — це складний процес, що містить дієту, фізичну активність, спосіб життя, а також вік і загальний стан організму. Добавки можуть підтримувати тільки правильно організований процес, який має призвести до втрати ваги. Щоб схуднути безпечно та здорово, а ефект від схуднення був тривалим, краще проконсультуватися з фахівцями, які підберуть дієту та відповідні фізичні навантаження під конкретного пацієнта. Отже, ми можемо бути впевнені, що вийде здоровий і тривалий результат.