Симптоми дефіциту омега-3 — як розпізнати їх?
Симптоми дефіциту омега-3 — як розпізнати їх?
Омега-3 кислоти — це речовини, які людський організм не може виробляти самостійно. Ось чому так важливо забезпечити потрібну кількість у своєму щоденному раціоні.
Вміст
- 1. Омега-3 кислоти — дія та корисні властивості
- 2. Причини дефіциту омега-3 кислоти
- 3. Дефіцит омега-3 — симптоми та наслідки, які вам потрібно знати
- 4. Омега-3 кислоти — добавки та потреби організму
- 5. Омега-3 кислоти — як забезпечити їхній організм
Омега-3 кислоти — дія та корисні властивості
Омега-3 жирні кислоти — це група незамінних ненасичених жирних кислот. Найважливішими омега-3 кислотами для організму людини є:
- α-ліноленова кислота (ALA)— впливає на ліпідний обмін, сприяючи підтримці нормального рівня холестерину та захищаючи від атеросклерозу;
- Ейкозапентаєнова кислота (EPA)— необхідний для правильного функціонування серцево-судинної системи та підтримки належного артеріального тиску;
- Докозагексаєнова кислота (DHA)— підтримує роботу мозку, позитивно впливаючи на процеси навчання й запам'ятовування, відповідає за правильний зір; разом із кислотою EPOA впливає на правильну роботу серця;
Омега-3 кислоти доповнюють один одного, завдяки чому чинять сприятливий вплив на організм, що доведено численними дослідженнями.
Які у них властивості?
- регулюють рівень тригліцеридів у крові та впливають на належний рівень холестерину (збільшуючи концентрацію ЛПВП, одночасно знижуючи концентрацію ЛПНП), що знижує ризик атеросклерозу та ускладнень, зумовлених серцево-судинною системою (т. гіпертонія, ішемічна хвороба серця, інсульти)
- підтримувати імунну систему та регулювати її реакцію також у разі запальних станів,
- підтримують функціонування мозку та нервової системи, покращуючи навчання, запам'ятовування й концентрацію.
Причини дефіциту омега-3 кислоти
Основною причиною дефіциту омега-3 кислот є неправильно складена дієта з низьким вмістом продуктів, що містять їх (наприклад, риба), і водночас багата на омега-6 кислот.
Серед інших причин:
- дієта, багата продуктами високого оброблення,
- вживання певних ліків (наприклад, протизапальних),
- хвороби печінки та кишечника,
- паління,
- алкоголь та інші таблетки
Дефіцит омега-3 — симптоми та наслідки, які вам потрібно знати
Дефіцит Омега-3 такий коварен, що іноді важко зв'язати симптоми з занадто низьким рівнем цих жирних кислот.
Найпоширеніші симптоми містять:
- знижений імунітет,
- проблеми з концентрацією і пам'яттю,
- розлади настрою,
- м'язові спазми та напруга в шиї, плечах і руках,
- суха, напружена шкіра,
- тріщини на п'ятах,
- ламке волосся й нігті.
Якщо дефіцит омега-3 не діагностувати та тривалий, це може призвести до розвитку системних захворювань: проблем зі сном, тривоги або аритмії.
Якщо ви передбачаєте дефіцит омега-3, треба звернутися до фахівця та пройти тест на визначення концентрації EPA і DHA кислот у крові.
Омега-3 кислоти, домішки та потреби організму
Омега-3 жирні кислоти не виробляються в організмі, тому так важливо надходити з їжею. Потреба здорової людини в жирних кислотах омега-3 становить 1 г на день. Щоб забезпечити свій організм такою кількістю, необхідно їсти жирну морську рибу не менш ніж двічі на тиждень (150 г на порцію).
Добавки омега-3 жирних кислот особливо рекомендовані людям, які дотримуються вегетаріанської або веганської дієти, а також для будь-якої дієти з низьким вмістом морської риби.
Омега-3 кислоти — як забезпечити їхній організм?
Щоб доповнити свій раціон омега-3 кислотами, треба увімкнути
Риб'ячий жир Mollersі продукти:
- жирна морська риба (тріска, лосось, тунець, оселедець),
- креветки та морепродукти,
- мигдаль і волоські горіхи,
- високоякісні олії (рапсова, лляна, арахісова), які є джерелом кислоти АЛК.
Якщо в раціоні занадто мало перерахованих вище продуктів і немає можливості доповнити їх, треба звернутися до перевіреної добавки.
Вони будуть чудовим виборомРиб'ячий жир Mollers, багатий на омега-3 жирні кислоти DHA і EPA і вітамін D і A. Це ідеальне доповнення до здорової дієти, підтримуючи підтримку належного рівня омега-3 жирних кислот в організмі.
Щоб збалансувати всі незамінні жирні кислоти, треба пам'ятати, що в щоденному раціоні також мають бути кислоти омега-6 і омега-9, але їх має бути менше, ніж омега-3. Порушення пропорцій омега-3-6-9 кислот може чинити запальну дію та навантажувати кровоносну систему. Наприклад, надлишок омега-6 може знизити засвоєння омега-3.